Maak gebruik van de beste Externe Harde Schijf voor extra opslag!

Geschreven door: R2B Store

|

Tijd om te lezen 11 min

In onze voortdurende zoektocht naar de beste technologische oplossingen voor onze lezers, hebben we onlangs een diepgaande analyse uitgevoerd van verschillende externe harde schijven. Ons doel was niet alleen om de meest betrouwbare en efficiënte opslagoplossingen te vinden, maar ook om te begrijpen waarom een externe harde schijf een essentieel onderdeel is van zowel onze professionele als persoonlijke digitale ecosystemen. Tijdens onze tests hebben we ons gericht op een aantal sleutelfactoren die de prestaties en bruikbaarheid van deze apparaten bepalen.


Waar We Op Hebben Gelet 

1. Opslagcapaciteit: Een van de eerste en meest voor de hand liggende criteria was de opslagcapaciteit. We zochten naar schijven die een breed scala aan opslagopties boden, van compacte 500GB modellen voor lichte gebruikers tot 4TB (of meer) voor de zware gebruikers onder ons. perfect voor als extra back up.

2. Snelheid: De overdrachtssnelheid is cruciaal voor onze workflow. We hebben de lees- en schrijfsnelheden van elke schijf getest om te zorgen dat bestanden snel en efficiënt kunnen worden overgedragen.

3. Duurzaamheid en Betrouwbaarheid: Externe harde schijven moeten tegen een stootje kunnen, vooral voor degenen onder ons die altijd onderweg zijn. We hebben gekeken naar bouwkwaliteit, schokbestendigheid en garantievoorwaarden.

4. Compatibiliteit: Het vermogen om naadloos samen te werken met verschillende besturingssystemen en apparaten was een ander belangrijk testpunt. We wilden zeker weten dat de schijven gemakkelijk te gebruiken waren met zowel Windows als MacOS, evenals met gameconsoles en andere media-apparaten.

5. Prijs-prestatieverhouding: Tot slot hebben we de kosten afgewogen tegen de geboden functies en prestaties om te bepalen welke schijven de beste waarde voor hun prijs boden.


Het Belang van een Externe Harde Schijf

In een tijdperk waarin digitale content exponentieel groeit, is het hebben van een betrouwbare externe harde schijf belangrijker dan ooit. Of het nu gaat om het bewaren van kostbare familiefoto's, het opslaan van uitgebreide mediabibliotheken, of het beheren van grote projectbestanden voor werk, een externe harde schijf biedt een essentiële laag van veiligheid en toegankelijkheid.

De top 5 beste externe harde schijven op een rijtje

1. Beste Externe Harde Schijf van 2024: Seagate Expansion USB 3.0

Na uitgebreid onderzoek en testen in ons team, zijn we verheugd onze ervaringen te delen met de Seagate Expansion USB 3.0 Externe Harde Schijf van 1 TB. Dit apparaat heeft een centrale rol gespeeld in onze dagelijkse digitale activiteiten, van het opslaan van belangrijke werkdocumenten tot het bewaren van onze kostbare herinneringen in de vorm van foto's en video's. Hieronder volgt een gedetailleerde beschrijving van onze bevindingen over de beste externe harde schijf:Installeren van de Seagate Expansion
De installatie van de Seagate Expansion was verrassend eenvoudig. Het was een kwestie van plug-and-play met onze Windows- en Mac-systemen, zonder de noodzaak voor extra software-installaties. De schijf werd onmiddellijk herkend door onze computers, waardoor we snel aan de slag konden gaan met het overzetten van bestanden.


Snelheid en Prestaties
De USB 3.0-connectiviteit van de Seagate Expansion heeft ons echt geïmponeerd. We hebben aanzienlijke verbeteringen opgemerkt in de overdrachtssnelheden vergeleken met oudere externe harde schijven die we hebben gebruikt. Het overzetten van grote videobestanden en uitgebreide fotocollecties verliep soepel en efficiënt, zonder merkbare vertragingen.


Opslagcapaciteit
Met 1 TB aan opslagruimte bood de Seagate Expansion ons meer dan voldoende ruimte om onze werkbestanden, multimedia en back-ups op te slaan. Het was geruststellend om te weten dat we een betrouwbare opslagoplossing hadden die kon groeien met onze behoeften, zonder dat we ons zorgen hoefden te maken over het snel opraken van ruimte.


Duurzaamheid en Betrouwbaarheid
Gedurende onze testperiode heeft de Seagate Expansion bewezen zowel duurzaam als betrouwbaar te zijn. Het apparaat heeft meerdere reizen in tassen en rugzakken overleefd zonder tekenen van slijtage of prestatieverlies. We hebben vertrouwen in de bouwkwaliteit van de schijf en zijn gerustgesteld door de reputatie van Seagate op het gebied van betrouwbaarheid.

2. De Beste Draagbare Harde Schijf: Western Digital Elements Portable - Externe Harde Schijf - 1TB

Draagbare harde schijven zijn perfect voor het gebruik onderweg of als je op verschillende locaties werkt. Het verlengstuk van de interne harde schijf is perfect om foto's & video's op te slaan. Je kunt dit onderdeel zien als een verlengstuk voor je lokale back-ups. De combinatie van USB 3.0-compatibiliteit, de mogelijkheid om pc-prestaties te verbeteren, en hoge overdrachtssnelheden maakt de Western Digital Elements een onmisbaar hulpmiddel in ons digitale leven.


Compatibiliteit met USB 3.0 en USB 2.0
Een van de meest opvallende kenmerken van de Western Digital Elements is de naadloze compatibiliteit met zowel USB 3.0 als USB 2.0. Dit betekent dat we het apparaat konden gebruiken met een breed scala aan computers en laptops, ongeacht of ze nieuwere of oudere USB-poorten hadden. Het was geruststellend om te weten dat we ons geen zorgen hoefden te maken over compatibiliteitsproblemen, wat de Western Digital Elements tot een betrouwbare keuze maakt voor iedereen die op zoek is naar veelzijdige externe opslag.


Verbeter de pc-prestaties
Tijdens onze tests merkten we dat het gebruik van de Western Digital Elements als een externe opslagoplossing hielp om de prestaties van onze pc's te verbeteren. Door grote bestanden en zelden gebruikte gegevens over te zetten naar de externe schijf, konden we waardevolle ruimte vrijmaken op de interne harde schijven van onze computers. Dit resulteerde in snellere opstarttijden en een soepelere werking van applicaties.


Hoge overdrachtssnelheden
De hoge overdrachtssnelheden van de Western Digital Elements waren een gamechanger voor ons team. Dankzij de ondersteuning van USB 3.0-technologie konden we genieten van aanzienlijk snellere bestandsoverdrachten vergeleken met oudere externe harde schijven die we in het verleden hebben gebruikt. Het overzetten van grote videobestanden, uitgebreide fotocollecties en omvangrijke projectmappen verliep snel en efficiënt.

3. De Beste Externe HDD: (Intenso) 2,5inch Memory Case 1 TB - Portable Externe HDD - 1TB - USB 3.2 Super Speed

De beste externe hdd van Intenso heeft een significante rol gespeeld in onze dagelijkse digitale routines, van het opslaan van essentiële werkdocumenten tot het veiligstellen van onze waardevolle herinneringen. Let op, er is geen usb c input mogelijk in deze externe harde schijf. Je kunt wel dankzij de meegeleverde usb kabel en usb aansluiting snel verbinding maken.


Superspeed USB 3.0
Een van de meest indrukwekkende kenmerken van de 2.5inch Memory Case is ongetwijfeld de Superspeed USB 3.0-connectiviteit. Deze technologie heeft ons in staat gesteld om te genieten van uitzonderlijk snelle dataoverdrachtssnelheden, een cruciale factor voor ons team dat regelmatig werkt met grote bestanden zoals video's en uitgebreide databases.


Hoge Capaciteit
Met 1 TB opslagruimte bood de Memory Case ons meer dan genoeg capaciteit om een breed scala aan data op te slaan. Van omvangrijke multimedia-collecties tot back-ups van onze belangrijkste projecten, we hadden nooit het gevoel dat we ruimte tekortkwamen. Deze hoge capaciteit heeft ons de vrijheid gegeven om zonder zorgen te werken, wetende dat we altijd voldoende ruimte hadden voor onze opslagbehoeften.


Compatibel voor Meerdere Apparaten
De compatibiliteit van de 2.5inch Memory Case met meerdere apparaten was een ander hoogtepunt van onze testperiode. We hebben het apparaat succesvol aangesloten op verschillende computers en laptops, zowel Windows als MacOS, evenals op andere media-apparaten zoals spelconsoles en smart-tv's. 

4. De Beste Grote Externe Harde Schijf: Seagate Expansion Desktop Drive - Externe Harde Schijf - 18 TB

De Seagate expansion portable drive heeft een aanzienlijke impact gehad op onze digitale opslagstrategie, zowel voor persoonlijk als professioneel gebruik. Of je nu een professional bent die grote hoeveelheden data moet beheren, of een thuisgebruiker die zijn digitale herinneringen veilig wil bewaren, deze externe harde schijf voldoet aan alle eisen. Bekijk hieronder de volledige beoordeling.


8TB Capaciteit
De 8TB capaciteit van de Seagate Expansion Desktop Drive bood ons een bijna onbeperkte ruimte om een enorme hoeveelheid data op te slaan. Deze ruime opslagcapaciteit stelde ons in staat om uitgebreide verzamelingen van hoge-resolutie foto's, uren aan videomateriaal, en omvangrijke projectbestanden met gemak te bewaren. Het was alsof we onze eigen digitale bibliotheek hadden, waar alles geordend en binnen handbereik was.


Hoge Gebruiksgemak
Het apparaat vereiste geen ingewikkelde installatieprocedures; het was simpelweg een kwestie van aansluiten op onze PC of Mac en we waren klaar om te gaan. De eenvoud van dit proces was bijzonder welkom, gezien de complexiteit die soms gepaard gaat met digitale opslagoplossingen.


Automatische Herkenning
Een ander kenmerk dat ons opviel tijdens onze tests was de automatische herkenning van de Seagate Expansion door onze computers. Zodra we het apparaat aansloten, werd het onmiddellijk herkend door zowel Windows- als MacOS-systemen, zonder dat we handmatig drivers hoefden te installeren of instellingen moesten aanpassen.

5. De Beste Kleine Externe Harde Schijf: LaCie Rugged Mini - Externe Harde schijf - USB 3.0 - 2TB

Je bureau raakt snel al vol met van alles en nog wat. Van belangrijke dingen zoals je toetsenbord en je muis tot lege kopjes koffie en een laptopstandaard. 


Om vervolgens ook nog een te grote externe harde schijf te plaatsen op je bureau gaat misschien niet passen. Het is daarom handig om een externe harde schijf van een compact formaat te nemen. Je wilt hier natuurlijk niet op tb opslag inleveren. 


Klein Formaat
De LaCie Rugged Mini viel ons direct op door zijn compacte formaat. Ondanks de robuuste bescherming en de aanzienlijke opslagcapaciteit van 2TB, is het apparaat verrassend klein en licht. Dit maakte het voor ons een ideale metgezel voor onderweg. Het past gemakkelijk in een laptoptas of rugzak, zonder veel extra gewicht of bulk toe te voegen.


Extra Beschermingslaag
Wat de LaCie Rugged Mini onderscheidt van andere externe harde schijven die we hebben getest, is de extra beschermingslaag. Deze schijf is ontworpen met een opvallende oranje rubberen hoes die niet alleen qua uiterlijk aantrekkelijk is, maar ook een praktisch doel dient. Deze hoes biedt een extra laag bescherming tegen stof, water en lichte stoten.


Valbestendig
De valbestendigheid van de LaCie Rugged Mini is grondig door ons getest, zij het onbedoeld. Tijdens onze testperiode heeft de schijf enkele keren een val van een bureau en zelfs uit een rugzak overleefd, zonder enige schade of verlies van gegevens. Deze duurzaamheid is te danken aan het robuuste ontwerp en de schokabsorberende eigenschappen van de rubberen hoes. 

Veelgestelde vragen over de beste Externe Harde Schijf

Wat is het verschil tussen een externe ssd schijf en een externe hdd schijf?

Het verschil tussen een externe SSD (Solid State Drive) en een externe HDD (Hard Disk Drive) ligt in de technologie die ze gebruiken om gegevens op te slaan en toegang te krijgen tot die gegevens. Beide zijn populaire opslagoplossingen, maar ze hebben elk unieke eigenschappen die ze geschikt maken voor verschillende gebruiksscenario's. Hier zijn de belangrijkste verschillen:

Technologie:

 • SSD: Maakt gebruik van flashgeheugen om gegevens op te slaan. Dit betekent dat er geen bewegende delen zijn binnenin de schijf, wat resulteert in snellere toegangstijden en gegevensoverdracht.

 • HDD: Gebruikt magnetische opslagtechnologie met draaiende schijven (platters) en een lees/schrijfkop om gegevens te lezen en te schrijven. Dit mechanisme bevat bewegende delen.

Snelheid:

 • SSD: Biedt aanzienlijk snellere lees- en schrijfsnelheden in vergelijking met HDD's. Dit resulteert in snellere opstarttijden, snellere gegevensoverdracht en betere algemene prestaties.

 • HDD: Heeft langzamere lees- en schrijfsnelheden vanwege de mechanische bewegingen van de lees/schrijfkop en de draaiende schijven.

Duurzaamheid en Betrouwbaarheid:

 • SSD: Omdat er geen bewegende delen zijn, zijn SSD's over het algemeen duurzamer en betrouwbaarder, vooral in omgevingen waar schokken en trillingen een risico vormen.

 • HDD: De bewegende delen in een HDD maken ze gevoeliger voor schade door schokken, trillingen of vallen, wat kan leiden tot gegevensverlies.

Prijs:

 • SSD: Over het algemeen duurder per gigabyte dan HDD's. Dit komt door de hogere productiekosten van flashgeheugen van de beste externe ssd.

 • HDD: Biedt meer opslagruimte voor een lagere prijs, waardoor ze een kosteneffectieve oplossing zijn voor grote opslagbehoeften.

Energieverbruik:

 • SSD: Verbruikt minder energie omdat er geen bewegende delen zijn die stroom nodig hebben. Dit kan leiden tot een langere batterijduur voor laptops en draagbare apparaten.

 • HDD: Verbruikt meer energie vanwege de mechanische onderdelen, wat een kortere batterijduur kan betekenen voor draagbare apparaten.

Capaciteit:

 • SSD: Hoewel de capaciteit van SSD's snel toeneemt, zijn ze meestal beschikbaar in kleinere capaciteiten dan HDD's.

 • HDD: Biedt over het algemeen grotere opslagcapaciteiten, wat ze ideaal maakt voor het opslaan van grote hoeveelheden data zoals video's, foto's en muziekcollecties.

In het kort, als snelheid, duurzaamheid en energie-efficiëntie topprioriteiten zijn, dan zijn externe SSD's de beste keuze. Als opslagcapaciteit en kosten belangrijker zijn, dan biedt een HDD een goede balans tussen prijs en opslagruimte.

Welke 3 soorten harde schijven bestaan er?

Er zijn drie hoofdsoorten harde schijven die gebruikt worden voor dataopslag in computers en externe opslagapparaten. Elk type heeft zijn eigen unieke technologie en gebruiksscenario's:

1. HDD (Hard Disk Drive)

Dit is het traditionele type harde schijf dat magnetische opslag gebruikt. Het bestaat uit één of meer draaiende schijven (platters) bedekt met een magnetisch materiaal, met lees/schrijfkoppen om gegevens te lezen en te schrijven. HDD's zijn over het algemeen voordeliger qua kosten per gigabyte en bieden grote opslagcapaciteiten, maar zijn langzamer dan SSD's en gevoeliger voor fysieke schade door hun bewegende onderdelen.

2. SSD (Solid State Drive)

SSD's gebruiken flashgeheugen (geen bewegende delen) voor de opslag van gegevens, wat resulteert in snellere lees- en schrijfsnelheden, lagere energieverbruik en betere duurzaamheid dan HDD's. Ze zijn ideaal voor toepassingen waar snelheid en betrouwbaarheid cruciaal zijn, zoals het opstarten van het besturingssysteem, het laden van applicaties en het uitvoeren van zware computertaken. SSD's zijn echter duurder per gigabyte dan HDD's.

3. SSHD (Solid State Hybrid Drive)

Een SSHD combineert de technologie van zowel HDD als SSD in één apparaat. Het bevat een traditionele harde schijf voor algemene opslag en een kleinere hoeveelheid SSD-geheugen dat fungeert als cache voor de meest gebruikte bestanden, waardoor de algehele prestaties verbeteren ten opzichte van een standaard HDD. SSHD's bieden een goede balans tussen de hoge capaciteit van HDD's en de snelheid van SSD's, vaak tegen een lagere prijs dan pure SSD's.

Waar moet je op letten bij het kopen van een harde schijf?

Bij het kiezen van een harde schijf zijn er verschillende factoren om rekening mee te houden:

 • Capaciteit: Bepaal hoeveel opslagruimte je nodig hebt. Voor basisgebruik volstaat wellicht een kleinere capaciteit, terwijl voor het opslaan van grote hoeveelheden media of games een grotere capaciteit nodig is.

 • Snelheid: SSD's bieden aanzienlijk snellere lees- en schrijfsnelheden dan HDD's, wat resulteert in snellere opstarttijden en betere prestaties voor applicaties en bestandsoverdrachten.

 • Duurzaamheid en Betrouwbaarheid: SSD's zijn over het algemeen duurzamer en betrouwbaarder vanwege het ontbreken van bewegende onderdelen. Als je een apparaat nodig hebt dat bestand is tegen schokken en trillingen, overweeg dan een SSD.

 • Prijs: HDD's bieden meer gigabytes voor je geld, maar SSD's worden steeds betaalbaarder. Bepaal je budget en kies op basis daarvan het type schijf.

 • Gebruikstoepassing: Voor algemene opslag en archivering kan een HDD volstaan, terwijl voor gaming, videobewerking en andere intensieve taken een SSD de voorkeur heeft.

 • Formaat en Aansluiting: Zorg ervoor dat de harde schijf compatibel is met je computer of laptop, zowel qua formaat (2,5 inch voor laptops, 3,5 inch voor desktops) als qua aansluiting (SATA, USB, etc.).

Door deze factoren in overweging te nemen, kun je een harde schijf kiezen die het beste past bij je behoeften en budget.

Laat een reactie achter